Tolókapu vagy úszókapu?
Az úszókapu főleg a tél beköszöntével és az évek múlásával jönnek elő, míg az úszókapu csapágysorai a C-profilban egy zárt rendszerben mozognak így a hó és a fagy sem károsítja azt így minimális a karbantartási igénye.
Tolókapú viszont ezzel szemben más elveken működik. Tolókapu görgői és sine egyaránt végtelen az időjárás viszontagságaival szemben valamint a külső fizikai hatások is jóval könnyebben károsíthatják azt. Karbantartási igénye is rendszeresebb sűrűbben kell elvégezni, hiszen a kavicsok, homokszemcsék akadályozhatják a kap zökkenőmentes működését.
Természetesen egy tolókapu is teljesen tökéletesen működhet, ha a rendszeres karbantartást 2 – 3 havonta elvégezzük így egy örök darab maradhat és nem lesz vele probléma a későbbiek során.
Előnye lehet egy tolókapunak továbbá az ára is, hiszen egy úszókapu több és speciálisabb alkatrészből áll így azt megdrágítja. Mindenképpen több szempontból is meg kell vizsgálni, hogy milyen kaput is vegyünk hiszen az ember nem vásárol minden nap kaput.
Zártszelvény szerkezetek tipp:
Néhány gondolatban szeretnénk összefoglalni pár dolgot, ami fontos lehet mielőtt az ember egy cég mellett teszi le a voksát.
Amikor mobilházat, zártszelvényből készült konténervázat, vagy bármilyen zártszelvényből készült épületet gyárt egy cég, figyeljünk például a zártszelvény végeinek illesztéseire, vagy éppen a hegesztés minőségére.
Oszlopok és gerendák:
Ezek alkotják az épület szerkezetét és a falazatot.
- A függőleges zártszelvényeket oszlopoknak hívjuk, amelyek a teherviselésben játszanak szerepet. Ezeken az oszlopokon nyugszik a tető és a rá nehezedő teher így egyenletesen eloszlik. A sarok illesztés kialakításánál fontos, hogy az oszlop vagy le van eresztve a földre vagy gérbe vágva van összeillesztve az alsó gerendával.
- Az oszlopot nem helyezzük soha a vízszintesen fekvő gerendára mert a súly szétnyomja főleg, ha az nyitott.
- Figyeljünk arra, hogy a zártszelvények végei soha ne legyenek nyitottak, mert a víz és a pára befolyik és belülről korrodálja a zártszelvényt. Nem beszélve arról, hogy a darazsak, hangyák, vagy egyéb rágcsálók és kártevők befészkelhetik magukat a zártszelvénybe ha az nyitott.
Nem elég a zártszelvénydugó, legyen az lemezzel lefenekelve, kihegesztve tisztességesen, mert az meghosszabbíthatja a szerkezet élettartamát és ahogy a lenti ábra is mutatja így az oszlop egyenletesen elosztja a terhet.
Néhány gondolat a tetőről:
- A tető kialakításánál a csúcsokat minden esetben gérbe kell vágni és annak pontosan kell illeszkednie.
Hogy mért? Mert így össze tartja a tetőt és a vázat, valamint fentről sem folyik bele a vázba a víz. Ahogy már fentebb is írtuk a korrózió sok kellemetlenséget okozhat.
- Fontos, hogy az összekötő távtartó gerendák ne alá/fölé legyenek helyezve, hanem a két szaruzat közé. Továbbá gondosan legyen körbehegesztve, mert így stabil lesz az épület.
Néhány gondolat a hegesztésről:
- Mindig legyen körbehegesztve szépen egyenletesen. Ha ronda a hegesztés az mindig keltsen gyanút. A lentebbi két ábrán láthatóan valószínűleg nincs összehegedve a két anyag és az nem lesz biztonságos.
Anyag felhasználás:
- Mobilház váz, konténer váz, műhely, garázs, szin (tároló) minimum 80x80x3 zártszelvényből készül ill. javasolt 100x100x3 zártszelvényből készíteni.
Merevítések:
A merevítéseket soha, ne spóroljuk el. Feszített átlókkal, szélrácsokkal ki tudjuk merevíteni, mert hiányuk esetén a szerkezet csavarodni fog. Ez a későbbiekben lehet fontos, mert, ha például gipszkartonnal burkoljuk az meg is repedhet később. Nagyobb szélterhelés esetén is segít stabilabbá tenni a szerkezetet és a hó súlyát is elosztja.
Remélem tudtunk Önnek segíteni és elnyertük bizalmát:
Hogy mind ez mennyibe is kerül?
Kérem mondja el nekünk terveit, elképzeléseit, hogy mit szeretne pontosan. Előre egyeztetett időpontban a helyszínen felmérjük az igényeket, lehetőségeket. Ezek után egyedi árajánlatot készítünk.
Az árajánlatban leírjuk, hogy milyen feladatokat, milyen határidővel és mennyiért tudunk elvállalni. Továbbá feltüntetjük az egyedi árajánlat érvényességi idejét is.